ślub Strona startowa    ślub Dodaj do ulubionych     współżycie, antykoncepcja, kamasutra DRUKUJ

Kamasutra. Punkt G

 

Tu jesteś: współżycie >>> kamasutra >> Punkt G
kamasutra, punkt g

       Punkt G to tajemnica kobiecej rozkoszy - Święte Miejsce czy Punkt G od kilkunastu lat końca XX wieku e.ch. wzbudza kontrowersje - niektóre kobiety twierdzą, że jest on dla nich najważniejszy dla osiągnięcia orgazmu, inne uważają, że taki punkt wogóle nie istnieje. Punkt G jednak istnieje, znany był już w starożytności, tylko nie wszystkie kobiety są w stanie go wyczuć, bo ujawnia się dopiero po dłuższej, bezpośredniej stymulacji, z odpowiednim partnerem. Nie jest to ani magiczny przycisk ani mechaniczny guziczek, którego dotknięcie wywołuje superorgazm. Trzeba się trochę napracować, żeby pobudzić to skupienie receptorów i osiągnąć orgazm, często trzeba się wysilić i dobrać odpowiednią pozycję. Jeśli chcesz się dowiedzieć co to właściwie jest, gdzie go szukać, jak go znaleźć i jak sprawdzić jego wrażliwość temat Świętego Miejsca Kobiety jest dla Ciebie.



       Jeżeli kobieta ma aktywny punkt G to znajduje się on zwykle od 2.5 cm do 5 cm od wejścia pochwy na przedniej ścianie pochwy. Bez problemu kobieta powinna go wyczuć palcem. Jeżeli nie jest podniecona może on być malutki - wielkości ziarenka grochu, zaś w stanie podniecenia punkt G zwiększa swoje rozmiary dwukrotnie, nabrzmiewa. Trudno go wyczuć przy braku orgazmu u kobiety, trudno go aktywować, kiedy życie seksualne nie sprawia przyjemności. Właściwie jest to raczej strefa G, niż punkt, tak jak określono w starożytności: Święte Miejsce. Jeżeli chcesz poczuć punkt G szukaj palcami powierzchni, która jest bardziej szorstka, chropowata w porównaniu do pozostałej, gładkiej powierzchni pochwy. Punkt G bywa czasem słabo aktywny, zwykle u kobiet u których z powodu traumy takiej jak gwałt, awersja do partnera czy molestowanie w dzieciństwie odczuwanie przyjemności zmysłowej uległo zahamowaniu.

       Dla wielu kobiet punkt czy obszar G to bardzo wrażliwy, wyjątkowo erotyczny punkt, który zapewnia bardzo przyjemne doznania erotyczne, a nawet mistyczne. Niektóre kobiety nie czują żadnego podniecenia w czasie pieszczot tego miejsca a jeszcze inne wydaje się nie mają go wogóle, jednak zwykle jest to związane z nieodpowiednim pobudzaniem lub niewłaściwym określeniem jego położenia, które może też być nietypowe. Istnieje kilka biologicznych teorii próbującyh wyjaśnić przyczyny wrażliowości strefy G. Jedna z nich mówi, że punkt G zbudowany jest z takiej samej tkanki jak męska prostata i dlatego charakteryzuje się tak wysoką wrażliwością na bodźce. Inne podejście jeszcze poszerza tą teorię, potwierdzając że, rzeczywiście tkanka jest taka sama jak w męskiej prostacie ale nie jest to jedyna przyczyna wrażliwości tego miejsca. Również łechtaczka i cewka moczowa są bardzo wrażliwe na bodźce i są najsilniej stymulowane podczas pieszczot przedniej ściany pochwy, podobnie jak sam punkt G. W związku z tym jest wiele miejsc erogennych stymulowanych przez przednia ścianę pochwy. Dlatego naukowcy poszerzyli pojęcie punktu G i nazwali te erogenne miejsca "kompleksem stref erogennych przedniej ściany pochwy", a punkt G jest jedynie jednym z elementów tego kompleksu. Zupełnie inne podejście mówi, że punkt G jest tak naprawdę naturalnym uśmierzaczem bólów porodowych ponieważ w trakcie stymulacji tego miejsca dochodzi do podniesienia progu bólu o prawie 100%. Najważniejsza jednak istota punktu G to nie to z czego jest zbudowany i gdzie sie znajduje ale jaki stopień przyjemności przynosi kobiecie jego stymulacja. Dawna wiedza erotyczna wiązała punkt G z pojęciem splotu sakralnego jako miejsca seksu uświęconego czy raczej uświęcającego. Jest to bowiem także strefa odpowiedzialna za odczucia bardziej metafizyczne, wyższe, jednoczące, czyli subtelne.

       Jeżeli kobieta już ustaliła, odkryła że ma punkt G, swoje "święte miejsce", powinna sprawdzić czy pieszczenie go sprawia jej przyjemność. Głaskanie, lekkie masowanie o różnej intensywności jest zwykle najprzyjemniejszą formą pieszczoty dla większości kobiet. Włóż zatem palec wskazujący do swojej pochwy do około drugiej kostki i wykonuj ruch palcem jak byś chciała pokazać "chodź do mnie" w stronę przedniej ściany pochwy. Możesz zmieniać natężenie i siłę pieszczot, żeby sprawdzić co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Ważne, żeby kobieta przed eksperymentem była lekko pobudzona, nakręcona na erotyczne przeżycia i subtelne doznania. Wiele kobiet obserwuje również zmiany wrażliwości punktu G w zależności od dnia cyklu - warto więc wybrać dzień w środku cyklu około owulacji. Czasami na początku pieszczenia kobiety mają uczucie, że muszą skorzystać z toalety, prawdopodobnie dlatego, że pęcherz znajduje się tuż za przednią ścianą pochwy i jest w trakcie pieszczenia dotykany. Najlepiej więc przed testowaniem opróżnić pęcherz całkowicie. Na początku ćwiczenie może się wydawać dla kobiety żenujące ale naprawdę warto spróbować, także z partnerem, którego trzeba też nauczyć znajdowania i obsługiwania "świętego miejsca". W zależności od rozmiaru i umiejscowienia punktu G kobieta może odczuwać stymulowanie w trakcie stosunku lub nie, prawdopodobnie jednak będzie czuła pieszczoty jeżeli jej łechtaczka jest powiększona. Inna popularna pozycja to pozycja od tyłu, na czworaka, czy tam piesek przez odpowiednie ułożenie miednicy można nakierować pieszczoty członkiem dokładnie na punkt G. Każda kobieta musi to sprawdzić indywidualnie z odpowiednim mężczyzną. Punkt G może być też stymulowany przez meżczyznę w czasie stosunku - penisem. To się łatwiej udaje w pozycji stojącej od tyłu i "ginekologicznej", gdzie kobieta z uniesionymi do góry nogami leży np. na stole, mężczyzna stoi, a kobiet nogi opiera o jego ramiona.


Źródło: http://www.eioba.pl/a76013/kamasutra_magia_i_sztuka_zycia_seksualnego_ludzi_wschodu


Prześlij znajomym:        

Ostatnio na forum

Ankieta

Twój pierwszy raz:

Nie było
Poniżej 18 lat
Pomiędzy 18 a 22 lat
Powyżej 22 lat

Sonda

Twoja ulubiona pozycja

Łyżeczka
Na siedząco
Na jeźdźca
Misjonarna
Na pieska
Meduza
Na stojąco
Inna