ślub Strona startowa    ślub Dodaj do ulubionych     współżycie, antykoncepcja, kamasutra DRUKUJ

Tajemnica działania i sukcesu feromonów syntetycznych

 

Tu jesteś: współżycie >>> Tajemnica działania i sukcesu feromonów syntetycznych

       Feromony to przykład czysto naukowy oparty na mechanizmach biologicznych, jakie zapewniła człowiekowi sama przyroda. Dużą rolę w ich skuteczności odgrywa także ludzka podświadomość, która odpowiednio ukształtowana jest w stanie lepiej lub gorzej reagować na bodźce związane ze stosowaniem tych substancji. Oddziałując na nasze podwzgórze (miejsce, gdzie powoływane są do życia reakcje instynktowne i emocje), feromony skutecznie potrafią wpłynąć na nasze zachowanie, które przyjdzie nam bardzo naturalnie, choć może być maksymalnie dla nas nietypowe.



      

Specyfikacja

Mówiąc w dużym skrócie, feromony to związki chemiczne, których wydzielanie jest naturalnie zapewnione przez naturę każdemu zwierzęciu i człowiekowi. Znajdują się przede wszystkim w pocie, choć nie jest to ich jedyny nośnik, umożliwiający zmieszanie tych substancji z powietrzem, by wysłać pozytywne informacje o ich właścicielu. Odbiorca takiego feromonowego sygnału, w momencie zetknięcia się z tym nośnikiem wrażeń, odczuwa nagłą potrzebę kontaktu z wysyłającą go osobą. Z natury bezwonne, skutecznie poprawiają naszą atrakcyjność. By je odbierać, człowiek potrzebuje jedynie sprawnego zmysłu powonienia, gdyż to właśnie w tej części naszego ciała znajduje się narząd, który przetwarza zakodowane w feromonach informacje na konkretne działania i myśli.

Działanie feromonów syntetycznych

Działanie ich jest relatywne, w pewnym stopniu zależy od osoby ich używającej i celu przeznaczenia. Najbardziej obiektywnymi skutkami skropienia się feromonami są:
- aura atrakcyjności,
- poprawa naturalnego obrazu naszej osoby,
- zachęta do bliższego kontaktu z używającą ich osobą,
- pobudzenie stref erogennych u drugiej osoby (odbiorcy feromonowego sygnału),
- silne oddziaływanie na podświadomość,
- determinacja biologicznych zachowań,
- aura pewności siebie,
- u osób tej samej płci pojawia się informacja o dominacji używającego feromonów osobnika.

Laboratorium a natura

Za jedyną barierę dla nauki w XXI wieku możemy śmiało uznać pieniądze (ich niedostatek). Postęp technologiczny jest tak szybki, że poziom wiedzy oraz odkrycia naukowe leżą prawie jedynie w gestii znalezienia odpowiedniego sponsora dla danego projektu. Nic więc dziwnego, że badacze byli zdolni odtworzyć ludzkie hormony w warunkach laboratoryjnych i co ważne, nadać im te same właściwości oraz strukturę. Stosując tzw. podwójną ślepą próbę, środowisko naukowe mogło stwierdzić stuprocentową pewność identyczności obu substancji (feromonów naturalnych i syntetycznych).

Autosugestia

Nawet teraz, kiedy istnieją mocne dowody na skuteczność oddziaływania feromonów na drugiego człowieka, pojawiają się głosy sceptyczne lub wręcz zaprzeczające temu odkryciu. Powiązania efektów z działaniem tejże substancji jest dla nich wątpliwe. Posługując się pojęciem autosugestii, próbują obalić całą teorię działania tych atrybutów piękna i zainteresowania. Jednak spore grono badaczy jasno już wykazało, że efekt placebo nie jest w tym przypadku możliwy. Także użytkownicy takich produktów, będąc w pełni zadowoleni z ich nabycia, wielokrotnie decydują się na ponowny zakup.

Artykuł powstał we współpracy z CrazyDreams.pl.



Prześlij znajomym:        

Ostatnio na forum

Ankieta

Twój pierwszy raz:

Nie było
Poniżej 18 lat
Pomiędzy 18 a 22 lat
Powyżej 22 lat

Sonda

Twoja ulubiona pozycja

Łyżeczka
Na siedząco
Na jeźdźca
Misjonarna
Na pieska
Meduza
Na stojąco
Inna