ślub Strona startowa    ślub Dodaj do ulubionych     współżycie, antykoncepcja, kamasutra DRUKUJ

Antykoncepcja. Metoda kalendarzyka

 

Tu jesteś: współżycie >>> antykoncepcja >> Metoda kalendarzyka
antykoncepcja, kalendarzyk małżeński, kamasutra

       Metoda kalendarzyka (kalendarzyk małżeński) polega na unikaniu współżycia w okresie spodziewanych dni płodnych. Dni płodne wyznacza się zakładając, że komórka jajowa żyje nie dłużej niż 24 godziny i jest uwalniana między 12 a 16 dniem przed rozpoczęciem następnej miesiączki. Zakłada też, że plemniki są w stanie zapłodnić jajeczko w okresie 5-7 dni po stosunku. Do wyznaczenia dni płodnych możesz użyć kalkulatora dni płodnych.

       Metoda ta jest dobra tylko dla kobiet o regularnych miesiączkach.Wyznaczanie dni płodnych

  • Przez pewien czas należy notować długości około 12 cykli.
  • Spośród zanotowanych cykli trzeba wybrać dwa o najdłuższym i najkrótszym czasie trwania.
  • Aby otrzymać pierwszy dzień płodny cyklu odejmujemy od ilości dni najkrótszego cyklu 16 dni (otrzymany dzień to dzień owulacji) a następnie 7 dni jak czas przeżycia plemników.
  • Aby otrzymać ostatni dzień płodny cyklu należy od ilości dni najdłuższego cyklu odjąć 12 dni (otrzymany dzień to dzień owulacji) a następnie dodać 2 dni jako czas przeżycia komórki jajowej.
  • Za dni niepłodne uważa się dni cyklu od pierwszego dnia miesiączki, poprzedzające pierwszy dzień płodny oraz dni występujące po ostatnim dniu płodnym aż do miesiączki.

       Metoda kalendarzyka jest bardzo prosta w stosowaniu. Jednak ma wiele wad. Przede wszystkim należy wstrzymać się od współżycia w przewidywanych dniach płodnych. Wymaga od kobiety ciągłego monitorowania dni cykli. Jest niestety nieskuteczna podczas podróży, chorób, stresów, przemęczenia. Staje się mało skuteczna jeśli czas trwania cykli jest nieregularny.Prześlij znajomym:        

Ostatnio na forum

Ankieta

Twój pierwszy raz:

Nie było
Poniżej 18 lat
Pomiędzy 18 a 22 lat
Powyżej 22 lat

Sonda

Twoja ulubiona pozycja

Łyżeczka
Na siedząco
Na jeźdźca
Misjonarna
Na pieska
Meduza
Na stojąco
Inna