ślub Strona startowa    ślub Dodaj do ulubionych     współżycie, antykoncepcja, kamasutra DRUKUJ

Co świadczy o prawdziwej męskości?

 

Tu jesteś: współżycie >>>
Co świadczy o prawdziwej męskości?

       Zwykło się mawiać, że każdy prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Jak się okazuje, albo to powiedzenie stało się bardzo nieaktualne, albo zaczyna brakować prawdziwych mężczyzn. Zacząć należy chyba od tego, że postrzeganie rzeczywistości zmieniło się pod wieloma względami . chociażby to, że o statusie majątkowym nie świadczy już ilość posiadanego pola, ale raczej samochód, którym ktoś jeździ. Zatem możliwe, że po prostu zmienił się model tego, kim jest prawdziwy mężczyzna, tak jak zmieniła się definicja prawdziwej kobiecości . kiedyś prawdziwa kobieta zajmowała się domem i rodzeniem dzieci, natomiast obecnie prawdziwa kobieta jest zmysłowa i pociągająca oraz samodzielna.      

Budowa domu

Pierwszym wyznacznikiem prawdziwego mężczyzny była budowa domu. Z jednej strony chodzi tutaj o status majątkowy, bowiem aby zbudować dom, niewątpliwie potrzeba pieniędzy. Bez nich nie da się zakupić budulców niezbędnych do stworzenia domu. Stąd też pierwszą wątpliwość budzi to, czy prawdziwy mężczyzna może korzystać z pomocy finansowej swojej żony . jeżeli to zrobi, to niejako zadeklaruje, że nie jest niezależny finansowo, a ta niezależność jest niewątpliwie jednym z przejawów męskości. Budowa domu poza finansowym, ma też inny wymiar . własnej pracy i czasu poświęconego na zbudowanie czegoś swojego. Zatem jeżeli mężczyzna zdecyduje się na zatrudnienie ekipy budowlanej, to czy umniejsza to jego męskości? W końcu wielu mężczyzn nie buduje domów ze względu na to, że zwyczajnie nie ma gdzie ich budować. Trudno powiedzieć, czy jeżeli mężczyzna ma pieniądze i siły na budowę domu, ale rynek nieruchomości mu na to nie pozwala, to jest mniej męski.

Spłodzenie syna

Spłodzenie syna ma dwa wymiary . z jednej strony chodzi o potomka, a z drugiej strony o przedłużenie rodu, pozostawienie po sobie spadkobiercy. Ten drugi element ma dzisiaj mniejszą wagę, bowiem zdarza się, że mężczyźni przyjmują nazwisko żony, a kobiety mogą już dziedziczyć spadki. Zatem płeć dziecka ma obecnie chyba nieco mniejsze znaczenie. Większe kłopoty rodzi samo spłodzenie potomka . wielu mężczyzn ma obecnie problemy z płodnością czy zaburzenia erekcji. Jeżeli zdecydują się na tabletki na potencję bez recepty, to czy są automatycznie mniej męscy? Co jeżeli podejmą już pełną kurację przeciwko bezpłodności? Obecnie chyba właśnie za najważniejszy wyznacznik męskości uważana jest potencja i facet, który musi podjąć leczenie, uważany jest za mniej męskiego . zwłaszcza sami mężczyźni wpadają w taką pułapkę myślową. Wybór tabletek na potencję bez recepty może być łatwiejszy do przełknięcia, bowiem łatwiej wytłumaczyć sobie, że to tylko wspomagacz, a nie leczenie.

Zasadzenie drzewa

Ostatnia sprawa to zasadzenie drzewa, czyli pozostawienie czegoś po sobie dla przyszłych pokoleń. Ma to być gwarant tego, że przyszłe generacje będą o danym mężczyźnie pamiętać, a także ma być wyrazem tego, że po załatwieniu wszystkich spraw bieżących mężczyzna zaczyna myśleć o przyszłości. Z sadzeniem drzewa obecnie jest i trudniej i łatwiej. Trudniej ze względu na niedostępność ziemi, gdzie wiele osób mieszka w blokach i nie posiada własnych działek. Łatwiej, ponieważ można chociażby dokonać przelewu za drzewko, które zostanie zasadzone w określonym miejscu. Pytanie tylko, czy taka bezosobowa sadzonka, z której wyrośnie jedno z wielu drzew w lesie, także pozostawia jakieś dziedzictwo, a jeżeli nie, to co może być jej substytutem?

Inny rodzaj męskości

Podsumowując, powiedzenie, że prawdziwy mężczyzna musi zasadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić potomka jest chyba jednak nieco oderwane od współczesnych realiów . trudno bowiem zarzucać brak męskości mężczyźnie, który ma duże mieszkanie, nie ma gdzie zasadzić drzewa i czasem wspomaga się tabletkami na potencję bez recepty. Model prawdziwej męskości uległ zmianie i zapewne na przestrzeni czasu zmieni się jeszcze bardziej.Prześlij znajomym:        

Reklamy

   
Versace Yellow ...
43.29 PLN
Giorgio Armani ...
381.73 PLN
Lanvin Eclat D´...
125.09 PLN
Giorgio Armani ...
448.95 PLN

Ostatnio na forum

Ankieta

Twój pierwszy raz:

Nie było
Poniżej 18 lat
Pomiędzy 18 a 22 lat
Powyżej 22 lat

Sonda

Twoja ulubiona pozycja

Łyżeczka
Na siedząco
Na jeźdźca
Misjonarna
Na pieska
Meduza
Na stojąco
Inna